חיבור מריכף לשרשורי מתחת לאדמה

הצגת הודעה בפורום פורום החשמלאים
RSS    חפש הודעות
תיאור הפורום   |   הודעת המנהל/ת   |   חוקי הפורום   |   בהנהלת: yardeny   ,   manager

חיבור מריכף לשרשורי מתחת לאדמה    [קובץ מצורף: JPG]

מאת:  lablabla    Dec 16, 2023  ||  15:59

שלום
לאחרונה עברנו לבית חדש שבנינו כחלק מפרויקט בקיבוץ. במהלך הבניה מסיבה כלשהיא הועברו מספר צינורות מריכף אל מחוץ לבית, ומסיבה נוספת כלשהיא, חוברו אליהם צינורות שרשוריים ירוקים, כאשר השרשורי מסתיים בקופסת חיבורים. החיבור בין צינור המריכף לצינור השרשורי נעשה בעזרת איזולירבנד לבן. (ניתן לראות בתמונה הרחבה, מצד ימין ומצד שמאל של הדלת את החיבורים הלבנים בין שני סוגי הצינורות.

היום חפרנו וחיפשנו את האיזולירבנד ואכן הוא עדיין קיים ולא הוחלף בחיבור אחר, וחמור מזה, החיבור נפרד והחוטי חשמל חשופים מעט לאדמה

חשוב להוסיף כי מדובר על צינורות אשר עוברים מתחת לשביל הגישה לבית וקבורים בעומק של כ40 ס"מ מתחת לפני הקרקע.

2 שאלות בגדול.
1, האם מבחינה של תקנות החשמל והחוק, חיבור מתחת לאדמה בין צינור שרשורי למריכף בעזרת איזולירבנד הוא תקין (ולא רק עבודה גרועה)? אני מנחש שלא.
2, מה הדרך הנכונה לבצע את החיבור הנל? אני לא יודע למה בכלל הקבלן עשה את הצינורות האלה, הניחוש שלי הוא שהוא "שכח" להעביר אותם בקירות מאחר ואנחנו הבית היחיד בפרויקט שיש בו קופסת חיבור למנורות בחוץ, בשאר הבתים אין את הקופסה הזאת.

הוסף תגובה
  מסר לכותב/ת   קישור להודעה   הדפסה   שלח לחבר/ה
• 
חיבור מריכף לשרשורי מתחת לאדמה   lablabla [קובץ מצורף: JPG]  > אתה נמצא כאן
  Dec 16, 2023 | 15:59
• 
תמונה נוספת   lablabla [קובץ מצורף: JPG]
  Dec 16, 2023 | 16:00
• 
אתה לא טועה   niv
  Dec 26, 2023 | 12:45

מקרא:   ללא תוכן ° הודעה חדשה New Message